sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 336 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 21

Endüstriyel Hat Ekipmanları

Endüstriyel hat ekipmanları soğutma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılan yardımcı bağlantı ekipmanlarıdır. Soğutma ve iklimlendirmenin olduğu birçok fabrikada, evlerde, soğuk hava depolarında, klima sistemlerinde ve ısının istenen derecelerde olması gerektiği koşullarda cihazların sisteme bağlantısında rol oynayan, basınç ve ısı kontrolünü sağlayan bağlantı parçalarıdır.

Frigoduman, soğutma ve iklimlendirme sektörünün lideri konumundaki endüstriyel hat ekipmanı üreticilerinden ithal ettiği son teknoloji endüstriyel hat ekipmanlarını ülkemizdeki soğutma endüstrisinin soğutma alanındaki ihtiyaçlarına göre dünya lideri markaların ürünlerini ulaştırmaktadır.

Endüstriyel Hat Ekipmanları Nedir?

Genellikle soğutma endüstrisinde soğutma sistemlerindeki tesisatın veya soğutma hattında bağlantı parçası, otomasyon kontrolörü ve sistemin verimli bir şekilde çalışmasını sağlayan ekipmanlardan oluşmaktadır.

Endüstriyel Hat Ekipmanları Ne İşe Yarar?

Örneğin; bakır alaşımlarından imal edilen korozyona dayanıklı Bakır Tee, soğutma hatlarında boru bağlantısı için bir bağlantı parçası olarak kullanılmaktadır. Akış Anahtarı (Flow Switch), Islak borulu sistemlerde tek sprinklerin açılması durumundaki su akışı ile yangın alarm bilgisini alarak hangi bölgede yangın olduğunun tespit edilmesini sağlayan akış alarm anahtarıdır. Aynı zamanda manşon, dirsek, yağ cebi, tapa (dişli) ve redüksiyon da boru tesisatlarında; tüp veya boruların birleştirilerek soğutma sistemlerinin tesisatında ve uzatılmasında kullanılmaktadır. Drier (Kurutucu Filtre), yüksek nem giderme kapasitesi gerektiren klima sistemleri için tasarlanmış geniş uygulama aralığına sahip kurutucu filtredir.

Kartuş Kovanı, yüksek nem adsorpsiyonu, verimli kir filtrelemesi ve ilgili yerlerde asit adsorpsiyonu özellikleri sayesinde uzun bir kullanım ömrüne sahip Filtre kurutucu kovanıdır. Bununla birlikte kartuş kovanları için Drier Kartuş Filtreler vardır. Bu filtreler istenmeyen akışkanların filtrelenmesinde kullanılır. Kullanım ömrü bittiğinden yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Emiş Filtresi, kompresör motorunun yanmasından sonra soğutma ve klima sistemlerini temizlemek için emiş hattında kullanılır. Solenoid Valf, yanıcı soğutucular da dahil olmak üzere çoğu soğutucuya sahip sıvı, emme ve sıcak gaz hatlarına uygun, doğrudan veya servo kumandalı bir solenoid valftir. Küresel vana, su regülatör valfi ve check valf gibi basınç ve sıvı akışını sağlayan vanalar da bulunmaktadır. Bobinler, florlu soğutucularla birlikte kullanılır. Gözetleme camı, soğutma sistemlerindeki nemin kontrolünü sağlayan nem göstergesidir. Dört yollu vana, klima üniteleri ve soğutucularda soğutma döngüsü ve geri dönüşümlü soğutma uygulamalarında motora geri vites atarak ters çevrilmesine izin verir. Soğutma sistemlerinde yağ ayırıcılar, soğutma hattındaki yağ ve diğer akışkanları birbirine temas etmeden ayırır.

Emiş Akümülatörü, evaporatör ve kompresörün arasında kullanılmaktadır. Akümülatör sıvı akışkanını tutarak kompresörün sıvı emmesini önler. Likit tankları (Receiver) sistemde ve ortam sıcaklıklarında meydana gelen dalgalanmalarında ve soğutma sistemindeki akışkanlar arasındaki yüksek basıncın giderilerek sıvı ile sıcak gaz arasında bir yastık/tampon vazifesi görür. Titreşim hortumu (Absorber) mükemmel esnekliğe ve titreşim emici özelliğe sahiptir. Bu nedenle soğutma ünitesinde oluşması muhtemel titreşim ve sallanmaları engeller.

Endüstriyel hat ekipmanlarında LED ve ışık alıcısına dayalı akıllı sensörlerde bulunur. Bu sensörlere örnek olarak Yağ Seviye Modülü örnek olarak gösterilebilir. Bu yağ seviye sensörü kompresörlerde, tanklarda ve kaplarda kullanılmak üzere yağ/likit seviye anahtarı olarak tasarlanmıştır.

Basınç Kontrol Hat Ekipmanları Nasıl Çalışır?

Basınç kontrol hat ekipmanları kompresör, evaporatör ve soğutma sistemlerinde nem, hava, akışkan ve ısının sorunsuz bir şekilde hatta transfer edilmesine yardımcı olan çeşitli sensörler ve bağlantı parçalarından meydana gelmektedir. Bu parçalar prosesin doğru şekilde çalışması için iklimlendirme ve soğutma sistemlerinde önemli bir rol oynamaktadır.

Hangi Endüstriyel Hat Ekipmanlarını Almalıyım?

Frigoduman, soğutma ve iklimlendirme endüstrisinde her soğutma uygulamasına uygun kullanıma göre çeşitli ekipmanlarını ithalatını sağlamaktadır. Endüstriyel hat ekipmanları sanayi tipi kullanımdan ev tipi klima sistemlerine kadar birçok soğutma sisteminde kullanılmaktadır. İhtiyacınıza uygun endüstriyel hat ekipmanlarını Frigoduman web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Endüstriyel Hat Ekipmanlarının Fiyatları Ne kadar?

Frigoduman küresel ölçekte soğutma ve iklimlendirme teknolojileri üreten sektörün lideri üreticilerden ithal ettiği endüstriyel basınç kontrol hat ekipmanlarını uygun fiyat ve taksit seçenekleriyle indirimli bir şekilde müşterilerin soğutma ihtiyaçlarına göre web sitesinde sunmaktadır. Sizde Frigoduman web sitesi üzerinden Hat ekipmanları kategorisini inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun olan soğutma ve iklimlendirme ekipmanını satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.