sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 46 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Nem Kontrol Cihazları

İnsanlar doğası gereği bulunduğu her ortamda nem oranının dengeli bir seviyede olmasına ihtiyaç duyar. Hava nemlendirme cihazları, ortamdaki nem miktarını dengelemeye ve odanın içindeki havayı temizlemeye yardımcı olur. Nemlendirme, temizleme, nem alma gibi farklı fonksiyonları bir arada bulunduran bu cihazlar, özellikle nefes darlığı, boğaz kuruluğu gibi şikayetleri olanlar için birebirdir.

Nemlendirme Cihazı Nedir?

Nem alma cihazı, bulunduğu ortamdaki havanın kuru olması durumunda havadaki nemin artmasını sağlar. Mekânın iklimini değiştirir. Üstelik bu cihazlar yalnızca nemlendirme cihazı değildir. Nemlendirme özelliğinin yanı sıra birçok farklı fayda da sağlar. Nem alma cihazları, fazla nemi içerisine hapsederek nemden kaynaklı oluşabilecek duvar lekesi, küf, pas, kötü koku, oksitlenme gibi durumların önüne geçer. Kompresör nem alma cihazı ve kurutucu nem alma cihazı olmak üzere iki temel nem alma cihazı vardır.

Nemlendirme Cihazı Fiyatları Ne Kadardır?

Nemlendirme cihazlarının fiyatlarını etkileyen birçok faktör vardır. Nem alma kapasiteleri, çıkardıkları gürültü, güç tüketimleri, ne kadar su miktarı harcadıkları, cihazın kalitesi gibi özellikler fiyat belirlemede önemli rol oynar. Cihazın markası, ev tipi mi yoksa ticari tip mi olduğu da fiyat belirlemede önemli bir etkendir. Bu durumda ihtiyacınız olan nemlendirme cihazını size en uygun olan özelliklerle ve bütçenize göre seçmeniz mümkündür.

Nem Alma Cihazı Ne İşe Yarar?

Nemlendirme cihazları yaşam kalitesini yükseltir. Ortamdaki nemin azalması durumunda kuru hava oluşmasını sağlar. Bulunduğu ortamın nem oranını dengelemeye yardımcı olur. İçinde bulunan su derecesi tercihe göre sıcak ya da soğuk olarak ayarlanabilir. Ayrıca havadaki kötü kokuları da giderme özelliği de bulunur. Özellikle kış aylarında daha çok ihtiyaç duyulan nemlendirme cihazları evlerdeki radyatörlerin ve diğer kullanılan ısıtıcıların hava kurutan etkisine karşı nem sağlar.

Nemlendirme Cihazı Nasıl Çalışır?

Nemlendirme cihazının temel çalışma prensibi içerisindeki suyun buharlaşmasına dayanır. Cihazı etkinleştirmek için suyla doldurmanız, elektrik prizine takmanız ve düğmeye tıklamanız yeterli olmaktadır. Kurutucu nemlendirme cihazları içerisindeki suyu doğal bir emilim yoluyla uzaklaştırır. Kompresör nem alıcıları ise, nemin yoğunlaştığı yüzeyi soğutma yolu ile suyun giderilmesine yardımcı olur. Emici malzemeyi kurutarak tekrardan nem toplanmasını sağlar.

Hangi Nem Alma Cihazını Almalıyım?

Nemlendirme cihazı ve nemlendirme cihazı aksesuarları tercih edilirken birçok unsurun göz önünde bulundurulması gerekir. Bunlar şöyledir;

  • Odanın büyüklüğü göz önünde bulundurulması gereken en önemli etmenlerden biridir. Cihazın kapasitesi bulunduğu odanın genişliğine uygun hava verebiliyor olmalıdır.
  • Filtre, sudaki kireci ve filtrelemek için oldukça önemlidir. Filtre sayesinde kireç ve bakterilerin havaya aktarılması engellenerek odanın havasında hijyenik bir nemlendirme sağlamak mümkündür.
  • Nem alma cihazının sesi de seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerdendir. Nemlendirme cihazlarının ses ayarı modelden modele farklılık gösterebilmektedir. Hiçbir nem alma cihazı tamamen sessiz değildir. Ancak çoğu cihazın ses seviyesi rahatsızlık vermeyecek seviyededir.
  • Havası çok kuru odalarda nemin artırılması, yoğuşma oluşumuna sebep olabilmektedir. Verimli nem ayarlama özelliğine sahip olan yüksek kaliteli nemlendirme cihazları, nemi odanın ortamına göre ayarlayarak yoğuşma oluşumunu engeller.
  • Nemlendirme cihazları sıcaklık etkisi sebebiyle kireçlenme oluşumuna oldukça meyillidir. Fakat bazı yüksek kaliteli cihazların, kireçlenmeyi önlemeye yardımcı özelliği bulunur. Kireç dönüştürme kartuşları olan cihazlarda kireç oluşumu daha az görülür. Bu kartuşlar, kirecin yapısını değiştirir. Böylece kireç nemlendirme cihazında birikemez.

İhtiyacınıza ve bütçenize uygun nem alma cihazı modellerine Frigoduman’da ulaşarak, yüzlerce cihazın arasından fiyat, kalite karşılaştırması yapabilir, size en uygun nem alma cihazını bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.