sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 220 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 14

Genleşme Valfi

Genleşme valfleri, istenilen ortamlarda soğutucu akışkan basıncının istenilen buhar basıncına düşürülmesini sağlayan cihazlardır. Kullanım alanlarına göre termostatik ve elektronik genleşme valfi şeklinde iki tip olarak kullanılır.

Genleşme valfi elemanlarında, sıcak olarak alınan hava basıncı düşük sıcaklık değerine düşürülerek istenilen değer ulaşmasını sağlanır. Ürün kategori bölümünden genleşme valfi tiplerine, marka ve modellerine göre seçimler yapılabilir.

Genleşme Valfi Nedir?

Genleşme valfi, iklimlendirme ve kullanıldığı sistemlerde basıncı azaltan ekipmanlar olarak tanımlanır. Genleşme valflerinin en çok kullanıldıkları alanlar şunlardır.

  • Isıtma sistemleri,
  • Havalandırma sistemleri,
  • İklimlendirme sistemleri,

Termostatik genleşme valfi çeşitli basınç ve sıcaklıklarda çalışabiliyor ve soğutucu akışkanın akışını kontrol etmektedir. Üzerinde bulunan kılcal boru sistemleri, oluşan basıncın algılama borusuna aktarılmasını ve soğutucu sistemin çalışmasını sağlar.

Genleşme valfleri, endüstriyel alanların yapılarına göre özel tasarlanan ısıtma ya da soğutma cihazlarının özelliklerine göre özel farklı markalar tarafından üretilir.

Genleşme Valfi Fiyatları Ne Kadar?

Ürünler sayfasında yer alan genleşme valfi ürün çeşitleri tiplerine göre sıralanıyor. Orifis ve genleşme valfi çeşitleri ya da diğer ürünlerin fiyatları değişkendir.

Fiyatına göre ürün araması yapmak isteyenler, fiyat sekmesi bölümünde, Min TL ve Max TL fiyat bilgileri girilerek fiyata göre arama yapılabilir. Her markanın ve genleşme valfinin modelinin farklı fiyatlara sahip olması tamamen ürünlerin teknik özelliklerine göre değişir. Ürün sayfasında yer alan şu seçeneklerle arama yapılabilir.

  • Ürün Tipi,
  • Markalar,
  • Gaz,
  • Bağlantı,
  • Özellikle,
  • Range/Mop/ Çalışma Aralığı,
  • Fiyat,

Endüstriyel alanlarda iklimlendirme ya da ısı değişimi gerektiren sistemlerde cihaz markasına göre valf seçimi yapılarak en uygun fiyatlı olanları seçilebilir.

Genleşme Valfi Ne İşe Yarar?

Ürün sayfasında, genleşme valfi seçimi yapmak isteyenler flanş ürünlerinin tümünü bir sayfada görüntüleyerek özelliklerine ve fiyatlarına göre seçebilir. Genleşme valfi çeşitleri ne işe yarar? Kullanıldıkları sistemlerde, soğutucu akışkan basıncın ihtiyaç durumlarına göre istenilen buharlaşma basıncına düşmesini sağlayan sistem elemanları olarak kullanılır.

Isı değişimi yapılmasını sağlayan sistemlerde soğutucu akışkanlar kompresörde sıkıştırıldıktan sonra ısıtılarak sıvı hale getiriliyor ve genleşme valfine gönderilir. Burada basınç değeri buharlaştırıcı basınca dönüştürülerek sisteme aktarılır.

Genleşme Valfi Nasıl Çalışır?

Genleşme valflerinin çalışma prensipleri birbirine benzese de kullanıldıkları alanlara göre farklılık gösterebilir. Ürün seçimi yaparken marka bölümünde Danfoss seçimi yaparak ürünler görüntülenebilir. Genleşme valflerinin tiplerine göre görevleri kısma etkisi ve soğutucu akış kontrolü olarak belirlenmiştir.

Kısma etkisi görevinde, yüksek basınçlı soğutucu akışkan ve yüksek sıcaklık, düşük sıcaklıkta hidrolik soğutucuya dönüştürülmesi için genleşme valfinde yavaşlama olmasını ve buharlaşma koşulunun oluşmasını sağlar.

Soğutucu akışı kontrolü ile buharlaştırıcı çıkışının gazlı soğutucu olduğu kontrol edilir ve gazlı soğutucu olduğundan emin olunduktan sonra gaz durumuna göre dışarıya ya da kompresöre yönlendirme yapar. Genleşme valfinin ana çalışma prensibi bu şekildedir.

Hangi Genleşme Valfini Almalıyım?

Endüstriyel sistemlerde farklı ekipmanlar kullanılır. Hat ekipmanları arasında yer alan Hongsen ürünleri gözetleme camı kaynaklı modeller olarak sunulur. Hangi genleşme valfini almalıyım?

Bu tamamen ısıtma, havalandırma ya da iklimlendirme amacıyla kullanılan sistemlere göre değişiklik gösterir. Kullanım amacına göre ürün seçimi yapılmalıdır. Seçimler, sistem tipi, elektronik ya da termostatik özelliklerine, marka, bağlantı ölçüleri, gaz özelliklerine göre yapılır.

Hangi genleşme valfini alacağınıza karar verirken, ürün fiyatları karşılaştırmasını, ürün özelliklerine göre yapmak gerekir. Ürün özelliklerinde tek yönlü ya da çift yönlü seçimi yapılır. Hangi genleşme valfini almanız gerektiği hususunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.