sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 57 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Isı Eşanjörleri

Endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılan soğutma ve iklimlendirme cihazları ortamın ısısını istenilen şartlarda nem ve ısı derecesini değiştirmeye yarar. Tüm canlılar, gıdalar ve üretilen ürünler bulundukları ortamda doğru şekilde ısıya ve neme ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ısı değiştirici cihazlar kullanılır. Isı değiştiriciler, evlerdeki ısıtma ve havalandırma sistemlerinden fabrikalardaki kimyasal işlem ve güç üretimine kadar çok çeşitli uygulama alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Frigoduman ısı eşanjörleri konusunda çok çeşitli uygulamalar için özelleştirilmiş çözümler sunarak en son teknoloji ve onlarca yıllık başarılı uygulama deneyimi ile en yüksek kaliteyi, maliyet etkinliğini ve güvenilirliği garanti eder.

Isı Eşanjörü Nedir?

Bir ısı değiştirici (Heat Exchanger), farklı sıcaklıklarda iki akışkan (sıvı, gaz ve buhar) arasında ısı transfer işlemini kolaylaştıran bir cihazdır. Kısaca; birbirine karışmaları engellenen sıcaklıkları, farklı iki akışkan arasında bir ortamdan diğerine aktarır. Bu ortamlar bir gaz, sıvı veya her ikisinin bir kombinasyonu olabilir. Ortam, karışmayı önlemek için katı bir duvarla ayrılabilir veya doğrudan temas halinde olabilir.

Isı Eşanjörü Nasıl Çalışır?

Isı eşanjörleri, soğutma, ısıtma ve iklimlendirme sistemleri, enerji santralleri, kimyasal işleme sistemleri, gıda işleme sistemleri, otomobil radyatörleri ve atık ısı geri kazanım üniteleri gibi birçok mühendislik uygulamasında kullanılmaktadır.

Isı eşanjörü, birkaç ısı transfer plakasından meydana gelir. Eksiksiz bir birim oluşturmak için sabit bir plaka ve gevşek bir baskı plakası tarafından tutulur. Isı transfer plakası, iki ayrı kanal sistemi sağlayan bir conta düzenine sahiptir. Contaların düzeni, tek kanallarda akışa izin verir. Bu, birincil ve ikincil ortamın karşı akım akışında olmasını sağlar. Conta tasarımı nedeniyle ortamlar karıştırılmaz. Oluklu plakalar, üniteden akarken akışkanlarda türbülans oluşturur. Bu türbülans, etkin bir ısı transfer katsayısı oluşturur.

Plakalı Isı Eşanjörü Ne İşe Yarar?

Plakalı ısı eşanjörleri, uygulamaya ve kullanılan akışkanlara bağlı olarak genellikle lehimli veya contalıdır. Kompakt paslanmaz çelik yapıları, onları soğutucu akışkanlarla veya yiyecek ve içecek işlemede kullanım için ideal bir seçim haline getirir.

Plakalı ısı eşanjörünün amacı, akışkanlar birbirine karışmadan ısıl enerjiyi iki akışkan arasında aktarmaktır. Örneğin, bina hizmetlerinde, bir kazana bağlı birincil döngüden ısıyı ayrı bir ikincil döngüye, belki bir bölgesel ısıtma şebekesine aktarmak isteyebilirsiniz. Ya da imalatta, su kullanarak bir miktar yağı birbirine karıştırmadan soğutmak isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda Plakalı Isı Eşanjörleri kullanılmaktadır.

Frigoduman yenilikçi çözümler ve sürdürülebilir enerji verimliliği konusunda tüm endüstriler ve uygulamalar için ısı aktarımına yönelik sektörün öncüsü markalardan Plakalı ısı eşanjörleri ithal etmekte ve bunların satışını gerçekleştirmektedir.

Hangi Isı Eşanjörünü Almalıyım?

Birçok endüstriyel tesis, pastörizasyon ve atık ısı geri kazanımı gibi uygulamalarda plakalı ısı eşanjörleri kullanmaktadır. Örneğin bir üretim tesisi, yeni üretilmiş sıcak bir içecek ürününü soğutmak için su kullanabilir. Proses işlemi bitmiş sıcak sıvı ürünün, bir soğutucunun soğutma devresine bağlı bir plakalı ısı eşanjöründen geçmesi için şişelenmeden önce soğutulması gerekir. Bu gibi durumlarda plakalı ısı eşanjörleri iki akışkanı birbirine karıştırmadan istenmeye ısıyı ortadan kaldırır.

Frigoduman, tipik ve geleneksel kabuk ve boru tipi eşanjörlere göre daha yüksek ısı transferi sağlayan Plakalı Isı Eşanjörlerinin satışını yapmaktadır. İklimlendirme ve Soğutma endüstrisinde, soğutma ve iklimlendirmenin olduğu tüm alanlarda Plakalı ısı eşanjörlerini kullanabilirsiniz.

Isı Eşanjörlerinin Fiyatları Ne Kadar?

Isı Eşanjörlerinin fiyatları boyut, tasarlandığı malzeme (paslanmaz çelik, titanyum), özellikleri ve uygulama alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Frigoduman’ın endüstriyel soğutma sektöründe uzmanlaşmış üreticilerden ithal etmiş olduğu ileri teknolojilere sahip ürünlerini Frigoduman web sitesi üzerinden inceleyebilir, uygun fiyat ve taksit seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.