sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 49 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Hermetik Pistonlu Soğutma Kompresörleri

Hermetik pistonlu kompresörler, kaynaklı sızdırmaz bir gövdenin içerisine yerleştirilmiş olan motor ve pistonların bulunduğu kapalı bir yapıdadır. Elektrik motorunda gerçekleşen dairesel hareketi biyel kolu ve piston mekanizması ile doğrusal harekete çevirme prensibine göre çalışır. Doğrusal olarak yukarı aşağı hareket edecek şekilde çalışan kompresör pistonları soğutma uygulamalarında kullanılan soğutucu akışkanları basınçlandırma görevi görmektedir. Basınçlanan ve ısınan soğutucu gaz soğutma çevrimini tamamlamak üzere kompresörden atılır. Hermetik pistonlu kompresörler aktarma elemanı olarak kayış-kasnak gibi sık ayarlama ve değişim gerektiren parçalar içermez. Bu yüzden bakım yapılmasına gerek duyulmadan ürün ömür boyunca kullanılabilir. Kompresöre gelen görece daha soğuk durumda bulunan soğutucu akışkan basınçlandırılmadan önce kompresörün motor sargıları üzerinden geçirilerek, kompresör elektrik motorunun soğutulması sağlanmaktadır.

Hermetik Pistonlu Soğutma kompresörleri çalışma prensibi

Hermetik kompresörlerde, sıkıştırma işleminin gerçekleştiği silindir, gövde adı verilen bir yapının içine işlenerek oluşturulmaktadır. Silindirin bir tarafı valf tablası diğer tarafı ise piston tarafından kapatılmaktadır. Piston, hareketini bir krank-biyel mekanizması ile sağlamaktadır. Elektrik motorunun rotor kısmına bağlı olan krank, dönel bir hareket yapmaktadır. Krankın bu hareketi, biyel kolu tarafından pistonun öteleme hareketine dönüştürülmektedir. Silindirin diğer yüzünü kapatan valf tablası üzerinde ise, silindir içine soğutkan giriş ve çıkışını sağlayan emme ve egzoz geçitleri bulunmaktadır. Emme kanalı ile silindir hacmi arasındaki basınç farkı nedeniyle mekanik olarak açılıp kapanan emme valfinden geçerek silindir hacmine giriş yapar. Emme hattındaki basınç dalgalarını sönümleme görevi gören emme susturucusu girişinden susturucuya giren soğutkan, emme susturucusu içinde bulunan iç kanalı takip ederek emme hattına yönelmektedir. Silindir hacmindeki sıkıştırma safhası sonucu basıncı ve sıcaklığı artmış olan soğutkan, silindir kafasının iç bölgesindeki egzoz kanalına dolar. Silindir ve egzoz hattı hacimleri arasındaki basınç farkı sonucu mekanik olarak açılıp kapanan egzoz valfinden geçerek egzoz kanalına ulaşır. Daha sonra soğutkan, soğutma çevrimindeki kondensere gönderilmeden ses ve titreşim sönümleyicilere gönderilerek tahliye edilir.

Hermetik Pistonlu Fiyatları

Hermetik Pistonlu Fiyatları, genel olarak hermetik pistonlu kompresörde kullanılan ekipmanlar ve materyaller daha basit ve maliyeti daha az olduğu için uygun fiyatlıdırlar. Hermetik pistonlunun, daha çok ev tipi soğutucularda, sanayi tipi küçük soğutucularda ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Genellikle voltajı, 380V / 420V 50Hz - 460V 60Hz arasında değişkenlik göstererek çalışmaktadır. Frigoduman firması olarak, tüm kullanıcıların ihtiyaçlarını ve özelliklerini karşılamak için çok çeşitli boyut, tür ve modellerde kompresörler mevcuttur. Firmamız tarafından satışa sunulan bu kompresör modellerinde kullanılan malzemeler ve tasarımlar paslanma ve korozyondan kaynaklanan hasarları önler ve kullanım ömrünün daha uzun olmasını sağlar.

Sizlerde kaliteli ürünleri uygun fiyatlara almak istiyorsanız sitemizden online olarak satın alabilir, ya da bizimle +90 232 469 0 500 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.