sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 120 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 ... 8

Soğutma El Aletleri

Günümüzde küresel ısınmanın ve iklim değişikliklerinin etkisiyle soğutmaya duyulan ihtiyaç, her geçen gün artmaktadır. İnsanlar, günlük yaşantısını sürdürebilmek için ısıtma teknolojilerine olduğu kadar soğutma teknolojilerine de her zaman ihtiyaç duyar. Soğutma teknolojileri gerek rahat yaşam alanları oluşturmada gerek gıdaların muhafazalarında ve gerekse uygun hava koşullarında üretilen ürünlerin saklanabilmesi için sanayi sektöründe sıkça ihtiyaç duyulan teknolojilerin başında gelmektedir.

Soğutma sistemleri bir maddenin veya bir ortamın sıcaklığını, onu çevreleyen hacim sıcaklığının altına indirmek ve orada muhafaza etmek amacıyla ısı enerjisinin alınması işlemine denir.

Soğutma El Aletleri Nedir?

Soğutma el aletleri, soğutma ve iklimlendirme endüstrisinde soğutma teknolojilerinin bakım, onarım ve üretiminde kullanılan ekipmanlardır. Bu ekipmanlar evsel ve endüstriyel kullanımda elektrikli alet ve makinelerin dışında el becerisine dayalı olarak kullanılan el aletlerinden oluşur.

Soğutma El Aletleri Nasıl Çalışır?

Soğutma el aletleri pense, cırcır anahtar, teleskopik ayna, terazi, subap, bağlantı kablosu ve soğutma sisteminde kullanılan matkap ucu setini içeren havşa takımından oluşan temel el aletlerinin yanı sıra profesyonel kullanıma uygun bağlantı malzemelerini de içerir. Mekanik soğutma sistemine sahip kompresör gibi cihazların bakım ve onarımında evaparatör ve kılcal boru gibi soğutma devrelerinde Pinch-Off gibi penselerin olduğu kılcal boru kesme makası setleri ve boru kıvırma setleri kullanılmaktadır. Bu ekipmanlara ek olarak boru şişirme ucu ve yedek bıçak gibi malzemelerde bulunmaktadır. Bu setlere ek olarak boru içi çapakların temizlenmesini sağlayan avuç içi tip, boru çapak temizleme topuzu da oldukça yaygın bir kullanıma sahiptir. Kondenser tarağı ve kondenser fırçası da bu sistemlerin, özellikle A/C kondenser ve evaporatör serpantin kanatlarını temizlemek ve düzeltmek için kullanılan el aletlerindendir. Ayrıca soğutma teknolojilerinde sistem basıncını ölçmeye yarayan manometre ve multimetre gibi cihazlar da kullanılır. Atmosferik basınç altındaki basıncı ölçmeye yarayan vakum saati de yine basınç ölçer özellikte bir ekipmandır.

Bina ısıtma, merkezi ısıtma, otomobil radyatörleri, klimalar, iklimlendirme sistemleri, su ısıtıcıları, elektrikli ütüler, fırınlar ve buzdolapları dahil mutfak ekipmanı, ve tıbbi yerlerde sıcaklığı algılayan ve sistemin sıcaklığını istenen ayar noktasında tutmayı hedefleyen kontrol araçları da mevcuttur. Bu araçlardan en bilineni termostattır.

Soğutma ve iklimlendirme teknisyenleri için bir zorunluluk olan vakum pompası da üzerinde çalışılan herhangi bir soğutma sistemindeki nemi gidermek için kullanılır. Yine Manifold Göstergesi bir soğutma sistemindeki kaçağı, nemi, çamuru tespit etmede ve soğutucu akışkanların basıncını izlemek için kullanılır. Benzer bir kullanım el aleti olan gaz kaçak dedektörü de soğutma sistemlerinde gaz kaçağını tespit etmeye yarar.

Hangi Soğutma El Aletlerini Almalıyım?

Soğutma el aletleri ihtiyaca göre alınması gereken ve soğutma ve iklimlendirme sistemlerinde sıklıkla kullanılan el aletleridir. Soğutma ve iklimlendirme servisi hizmeti veren teknisyen ve teknikerlerin kullanımına uygun olan ve sektörün en iyi markalarıyla çalışan Frigoduman, soğutma el aletleri konusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak dayanıklı soğutma ekipmanlarını ithal etmektedir. Ayrıca endüstriyel kullanıma da uygun olan soğutma el aletleri genel olarak soğutma sistemlerinin kurulum, imalat, destek hizmetleri, bakım, onarım ve yenileme gibi teknik hizmetlerde tüm ihtiyaçlarınızı kaliteli hizmet anlayışıyla karşılamaktadır.

Soğutma El Aletlerinin Fiyatları Ne Kadar?

Soğutma el aletleri kullanım amacına göre evsel kullanım, servis hizmetleri veya endüstriyel kullanım için fiyat farklılıkları göstermektedir. Frigoduman ithalatını yaptığı dünyanın en ileri teknolojilerine sahip ürünleri sayesinde oldukça uygun maliyetli bir çözüm sunmaktadır. Frigoduman web sitesi üzerinden kredi ve banka kartı seçeneğiyle ürünlerinizi sipariş edebilir, uygun fiyat ve indirim avantajından Frigoduman güvencesiyle faydalanabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.