sadsad x
asdasd
Sıralama seçin
Toplam 46 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Endüstriyel Fanlar

Endüstri sektörlerinde, farklı kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip fanlar kullanılır. Endüstriyel fanlar kullanım alanları ve proseslere göre özel tasarlanmaktadır. Fan çeşitlerinde birisi olan aksiyal fan çeşitleri, daha düşük basınçlarda çalışmakta ve havayı aynı doğrultuda yönlendirebilen fanlardır.

Aksiyal fanlar daha çok duman ve egzoz gazı, toz yoğunluğu fazla olan ve havalandırma yapılması gereken yerlerde kullanılıyor. Endüstriyel fanlar, kullanım alanı ve amacına göre seçilmelidir. Her fan türünün farklı kapasitelere sahip çeşitleri mevcuttur.

Endüstriyel Fan Nedir?

Fanlar, basınç oluşturarak havanın akış yönünü değiştiren cihazladır. Endüstriyel fanlarda, endüstri alanlarında, kullanım alanı özelliklerine göre özel olarak tasarlanmış ve birçok çeşidi bulunan fanlardır. Endüstriyel fan çeşitleri şunlardır.

  • Aksiyal fanlar,
  • Radyal fanlar,
  • Plug fan,
  • Hücreli fan,
  • Salyangoz fan,

Endüstriyel fanların tasarımları ve özellikleri farklı olarak belirlendiği için kullanım alanının geniş olmasını sağlıyor. Endüstriyel fanlar, tozlu yerlerde, soğutma kulelerinde, patlayıcı ve yanıcı gazların, asitlerin bulunduğu ortamlarda kullanılıyor. Paslanmaz aksiyal fan çeşitleri tüm kullanım alanlarında uzun ömürlü kullanım sağlar.

Fan Fiyatları Ne Kadar?

Endüstriyel alanlarda kullanılacak olan fanlar, tip, marka, çap, devir ve fiyat seçeneklerine göre seçiliyor. Her fan tipi ve modelinin fiyatları farklıdır. plug fan çeşitlerinin fiyatları müşterilere hem TL hem de $ üzerinden gösteriliyor.

Endüstriyel alanlarda kullanılan ve farklı özellikleri sahip fan çeşitlerinin fiyatları değişkenlik gösteriyor. Fan çeşitleri arasından seçim yapmak isteyenler, kategori bölümünde yer alan fan tipi, markalar, voltaj, çap, devir gibi filtre özelliklerini kullanarak aradıkları özelliklere sahip fanları bulabiliyor.

Fan Ne İşe Yarar?

Fan çeşitleri, havalandırma fanı olarak kullanılır. Fan ne işe yarar denildiğinde, kullanım amacına göre farklı özelikleri ortaya konulur. Fanlar, ortamdaki kirli, soğuk, sıcak havayı yönlendirme yaparak dışarıya atılmasını sağlar.

Kirli havanın dışarıya atılmasını sağlarken temiz havanın içeriye alınmasını yani ortam havasının değiştirilmesini sağlar. Endüstriyel fanlar, yapılan işlemler nedeniyle ortaya çıkan patlayıcı, parlayıcı, zehirli gazların hızlı bir şekilde dışarı atılarak ortamın daha sağlıklı ve güvenli olması için kullanılıyor. Fancoil motoru ortamda ihtiyaç duyulan sıcaklıkta hava üflenmesini sağlar. İçerisine alınan su soğuksa soğuk hava, su sıcaksa, sıcak hava üfler.

Endüstriyel Fanlar Nasıl Çalışır?

Endüstriyel fanlar elektrikle çalışan cihazlardır ve havanın temizlenmesi için kullanılır. Fan seçimi yapmadan önce alternatifleri Fan kategorisi içerisinden inceleyebilirsiniz.

Tüm fan çeşitlerinde model ve özelliklerine göre özel tasarlanmış hareketli fanlar vardır ve hava üzerinde çalışır. Elektrik akımı verildiğinde pervaneler, motor gücü kapasitesine göre ayarlanmış devirde dönmeye başlar. Fanların yerleştirilmesi, hava transferi yapılacak yöne göre yapılır. Daha çok kapalı alandaki havanın dışarıya atılmasını sağlar.

Endüstriyel fanlar, kullanım yerlerine göre çeşitlendirildiği için işlevleri ve görevleri farklıdır. Fanlar tüm endüstriyel alanlarda kullanılır.

Hangi Endüstriyel Fanı Almalıyım?

Endüstriyel fan ihtiyacı olanlar, ürün kategori bölümünde yer alan ürün özelliklerini inceleyerek, kullanım amaçlarına uygun olanlar arasından seçim yapabilir. Wento marka fanların çeşitleri özelliklerine göre değişiyor ve bu özellikler fiyatlarının da farklı olmasını sağlıyor.

Fan alırken, kullanım alanında oluşabileceği özel yöntemlerle hesaplanan toz ve gaz durumuna göre uygun kapasiteye sahip olanlar seçilmelidir. Endüstriyel fanların tasarımları ve özellikleri farklı olduğu için öncelikle kullanım alanının ihtiyaç durumu belirlenmelidir.

Bilinen markalara ait ürünler seçilmelidir. Her zaman yüksek verimlilik sınıfında olan fanlar alınmalıdır. Hangi fanı almanız gerektiği hususunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.