sadsad x
asdasd

Frigoduman Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yaman Duman: Talepten ziyade arzda bir problem yaşayacağız gibi görünüyor

08 Aralık 2021

Yaman Duman ISK-SODEX 2021 fuarında  Termo Klima'nın sorularını yanıtladı

Termo Klima: Uzun bir aradan sonra sektörümüzü bir araya getiren ISK-SODEX 2021 fuarı hakkındaki görüşlerinizi ve fuarın sizin için nasıl geçtiğini bizimle paylaşır mısınız?

 

Yaman Duman: Tekrardan sektör paydaşları ile bir arada olmaktan muazzam keyif aldık. ISK-Sodex 2021 fuarı iyi hazırlanılmış ve katılımcı seviyesi oldukça yüksek bir fuardı. Dört gün nasıl geçti anlamadık. Standımıza misafirlerimizin ilgisi çok memnun ediciydi. Hem tanıdıklarımızla tekrar bir araya gelmek, hem yeni iş ortakları ile tanışmak, ürün ve servislerimizi anlatabilmek bizim için önemliydi. Pek çok yeniliğimizin olması da bu şevkimizi iyice artırdı.

 

Termo Klima: Fuarda özellikle sergilediğiniz ürününüz hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz? Özellikle değinmek istediğiniz bir ürün yoksa; ürün gamınızın son durumdan genel olarak bahseder misiniz?

 

Yaman Duman: Gaz dolum tesisi yatırımımız ve elektronik kontrol çözümlerimiz kesinlikle öne çıkan başlıklardı. F-Gas markamız ile doldurulabilir tüplerde soğutucu akışkan tedariği gerçekleştiriyoruz.

Tasarladığımız pano ile katılımcılara yazılımlarımızı ve cihazlarımızı inceleme imkanı sunduk. 

Bayiliğini yaptığımız Danfoss markasının DSH Scroll kompresör, Colibri elektronik genleşme valfi, AK-SM 850 sistem yöneticisi, MCX programlanabilir kontrol cihazları ile sisteminizden alabileceğiniz maksimum verim için gerekli teknolojileri bir arada sunmanın gururunu yaşadık. 

Alfa Laval kaynaklı tip plakalı eşanjörler, Hongsen hat ekipmanları ve el aletleri, Cuoghi nemlendirme ve nem alma cihazlarımız, Seungil sıcak buhar nemlendiricisi, Mitsubishi Siam DC Inverter kompresörler, Valeo araç kompresörü, Fusheng vidalı kompresörlerimiz de yine standda sergilendi. 

 

Termo Klima: 2022 yılı için sektörel öngörünüz nedir? Firmanızın 2022 hedefleri nelerdir?

 

Yaman Duman: 2022’nin en az son yıllar kadar çetin geçeceği aşikar. Hammadde tedariğindeki aksaklıklar, nakliye sorunu ve artan maliyetler ile ürünlerin bulunabilirliği genel anlamda zorlaştı. Sektörümüz hayatın her alanında ihtiyaç duyulan bir hizmet sağladığı için ve kaliteli üretim yapan ihracatçı firmaların varlığı ile yurtdışından talep alan bir sektör. Dolayısı ile talepten ziyade arzda bir problem göreceğiz gibi gözüküyor. 

Bu atmosferde bizim gibi ekipman tedarikçisi firmaların üstlendiği misyon daha belirgin ortaya çıkıyor. Kriz dönemi düzelinceye kadar iş ortaklarımızın işlerini aksatmamaya, ürün ve çözümlerimizi ivedilikle sektörümüzle buluşturmaya gayret edeceğiz.

Kaynakhttps://termoklimadergisi.com/?target=journal_detail&jID=4562 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.