sadsad x
asdasd

Frigoduman, Amerika ve Avrupa kaynaklı soğutucu gaz taleplerine Koura ürünleri ile cevap verecek

30 Aralık 2021


 

Frigoduman'dan yeni ürün grubu

Frigoduman, 2021 yılında tamamladığı soğutucu gaz dolum tesisi yatırımının ardından yeni ürün grubunu duyurdu. Klea markası ile Koura firmasının İngiltere’deki tesislerinden Türkiye’ye sevk edilen soğutucu gazlardan Klea 134a Amerikan menşeli.

Mexichem adıyla uzun yıllar Klea markasını dünyaya tedarik eden firma, bir dönem yaptığı satın almalar sonucu endüstrilere göre ayrılan Netafim, Wavin ve Koura gibi alt firmalarıyla beraber kendi adını Orbia olarak değiştirip yeni misyonu ve kimliği ile 2019 yılında tamamen yenilenmiştir.

Koura Firması ve Ürünleri

Orbia’nın florlu çözümler grubu, Koura firması, flor bazlı ürün, teknoloji ve hizmetler üretmektedir. İki adet aktif flor madeni ve uzun yıllardan beri süregelen malzeme bilgisi ile sağlık, ilaç, yapı ve ulaşım gibi sektörlere kimyasallar üretmektedir. Soğutucu gaz markası olan Klea’nın R134a, R404a, R407c ve R410a dışında da karbondioksite alternatif, düşük basınçlı soğutucu gaz, R22 ve R404a gibi KIP değeri yüksek gazlara alternatif, karbondioksit eşdeğeri düşük gazları mevcuttur. İhtiyaç duyulabilecek alternatif gazlar konusunda da çalışmaları devam etmektedir.

Frigoduman, yeni nesil gazları Koura ile beraber Türkiye soğutma sektörüne tanıtmaya ve iş ortaklarına yeni nesil gazlara geçişte destek olmayı hedeflemektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.