T: +90 232 469 0 500 Pbx   E:info@frigoduman.com

Haberler

Aksiyel Fan Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Farklı sistemlerde soğuk ve sıcak hava sirkülasyonunu birlikte yapabilen cihazlara aksiyel fan denilmektedir. Aksiyel fanlar son derece tasarruflu olduğu için sektörel olarak tercih edilmektedir. En son teknoloji ile kaliteli standartlarda üretilen aksiyel fanlarda basınç farkı kullanılarak oluşturulan hava hareketi eksenel yöndedir.

Kompresör Çeşitleri ve Çalışma Prensipleri

KOMPRESÖR (sıkıştırma), soğutma sisteminin dört temel bileşeninden biridir; bağlı bulunan sistemde diğer argümanlar ise, kondenser, evaporatör ve genleşme valfidir. Kompresör, sürekli bir döngü içinde soğutucu akışkanı sistem içerisinde dolaştırır.

Alfa Laval Türkiye ve Frigoduman İzmir’de Seminer Verdi

Alfa Laval Shell&Tubes Pazar Geliştirme Müdürü Piergiorgio Barbato’nun sunumu ile bir gün boyunca Frigoduman ve Alfa Laval ortaklığıyla organize edilen seminere İzmir’den ve diğer şehirlerden yoğun ilgi vardı.

R32 Frigoduman’da!

F-Gaz yönetmeliği uyarınca soğutucu akışkanlar değişiyor, R410A yerine R32 gazı geliyor. R32 karbon ayak izi çok daha düşük seviyelerde bir gaz.

R134A’nın Yerini Alacak Yeni Gaz: HFO-1234yf

Avrupa Birliği’nin F-Gaz yönetmeliği uyarınca, küresel ısınmaya katkısı olan R134A gazı yerine HFO-1234yf kullanılması planlanıyor.

Frigoduman Danfoss MCX Semineri

Frigoduman İzmir binası, 7-8 Ekim tarihlerinde Danfoss işbirliği ile yapılan MCX Elektronik Kontrolörler seminerine ev sahipliği yaptı.